TIA32M40
*Multiple pieces shown for clarity.
TIA32M40
Brand / Manufacturer: GEC Alsthom
Amperage Rating: 40
Voltage: 660
Department: 14
Series: TIA32M
Catalog Number: TIA32M40
Catalog / Class: GM
Speed: TIME-DELAY
SKU: TIA32M40
Categories: European Electrical Fuses, Fuses, GM, HRC, Red Spot, Time-Delay
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
40A 660V GM SLOW
Related products
  • 35ET
    35ET
    35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »
    Quote Add to cart
  • 80LET
    80LET
    80A 240V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • 80ET
    80ET
    80A 690V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • NSD-32
    NSD-16
    16A 550V FAST GG