L60030M-2SQ
*Multiple pieces shown for clarity.
L60030M-2SQ
Brand / Manufacturer: LITTELFUSE FUSE BLOCKS
UPC: 7945808011
Department: 26
Series: L600
SKU: L60030M-2SQ
Category: Fuses
Description
30A 600V 2P MIDGET
Related products
  • FLNR-35
    FLNR-35
    35A 250V TD RK5   Description FLNR Series sets the standard for general purpose fuses. The dual-element design provides advanced short-circuit and overload protection. These time-delay fuses are also available in an indicating version, see FLNR_ID series. Applications • Service entrance switches • Transformers • Switchboard mains and feeders • Motor control central mains and… Read more »