63NHOOAM-6
*Multiple pieces shown for clarity.
63NHOOAM-6
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 63
Voltage: 690
Department: 30
Series: NHOO
Catalog / Class: AM
Speed: TIME-DELAY
SKU: 63NHOOAM-6
Categories: AM, European Electrical Fuses, Fuses, NHOO, Time-Delay
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
63A 690V AM NHOOC
Related products
  • D33B
    D33B
    E33/D111 1P BASE
    Add to cart
  • NSD-32
    NSD-16
    16A 550V FAST GG
    Quote
    Add to cart
  • Eaton 2H07C
    2H07C
    2A 600V GG HRC-II
    Quote
  • 35ET
    35ET
    35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »