Catalog Number: 50C14X51GL
Catalog / Class: GL
Speed: FAST-ACTING
SKU: 50C14X51GL
Categories: 14X51, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL, Time-Delay
*Prices Subject to Change
50A 500V 14X51 GL
10A 250V TD 6X32
35A 660V SEMI FUSE
10A 600V FAST ACTING Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized
12A 240V SEMI FUSE