50C14X51AM
*Multiple pieces shown for clarity.
50C14X51AM
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 50
Voltage: 500
Department: 30
Series: 14X51
Catalog Number: 50C14X51AM
Catalog / Class: AM
Speed: TIME-DELAY
SKU: 50C14X51AM
Categories: 14X51, AM, European Electrical Fuses, Fuses, Slow Blow, Time-Delay
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
50A 500V AM 14X51
Related products
  • GSIPBS
    GSIPBS
    TRIP INDICATOR
    Quote
    Add to cart
  • NSD-32
    NSD-2
    2A 550V FAST GG
    Quote
    Add to cart
  • C520-250
    C520-250
    1/4A 250V FAST 2AG   Eaton C520 Series Fast-acting fuse 0.250A, 250 Vac, 32 Vdc (self certified), BK-C520-250-R
  • Siba 172530..5
    100MA 500V 5X30 MEDIUM .100 Amps 500 Volts Medium acting RoHS compliant 5mm x 30mm The SIBA 172530.100MA fuse is part of their 172530 series. This fuse is a medium acting, glass cartridge fuse with nickel plated brass end caps. This cylindrical fuse is suitable for various applications, from automotive to electrical appliances.   SIBA… Read more »