32C14X51AM
*Multiple pieces shown for clarity.
32C14X51AM
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 32
Voltage: 500
Department: 30
Series: 14X51
Catalog / Class: AM
Speed: TIME-DELAY
SKU: 32C14X51AM
Categories: 14X51, AM, European Electrical Fuses, Fuses, Slow Blow, Time-Delay
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
32A 500V AM 14X51
Related products
    315A 700VDC SM000 aR
    Add to cart
  • 63FE
    63FE
    63A 690V SEMI FUSE Fuse-link, high speed, 63A, AC 690 V, DC 500 V, BS88, 19 x 77 mm, aR, BS, offset bolted tags, protection of DC common bus, DC drives, power converters/rectifiers and reduced voltage starters, BS88-4, IEC 60269-4, Breaking Capacity 200 kA,
    Quote
    Add to cart
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized
    Quote
  • Siba 172530..5
    100MA 500V 5X30 MEDIUM .100 Amps 500 Volts Medium acting RoHS compliant 5mm x 30mm The SIBA 172530.100MA fuse is part of their 172530 series. This fuse is a medium acting, glass cartridge fuse with nickel plated brass end caps. This cylindrical fuse is suitable for various applications, from automotive to electrical appliances.   SIBA… Read more »