2C10X38AM
*Multiple pieces shown for clarity.
2C10X38AM
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 2
Voltage: 500
Department: 30
Series: 10X38
Catalog / Class: AM
Speed: TIME-DELAY
SKU: 2C10X38AM
Categories: 10X38, AM, European Electrical Fuses, Fuses, Slow Blow, Time-Delay
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
2A 500V AM 10X38
Related products
  • Bussmann 170N3437
    170N3437
    65A 660V SEMI FUSE   Fuse-link, high speed, 65 A, AC 660 V, size 0000, 19 x 17 x 80 mm, gR, IEC
    Quote
    Add to cart
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized
    Quote
    Add to cart
  • Eaton 2H07C
    2H07C
    2A 600V GG HRC-II
  • NITD-4
    NITD-4
    4A 550V GG