TRS400RID
Brand / Manufacturer: MERSEN (FERRAZ SHAWMUT)
Amperage Rating: 400
Voltage: 600
Department: 16
Series: TRS
Catalog Number: TRS400RID
Catalog / Class: RK5
Speed: Time Delay
SKU: TRS400RID
Categories: , , , ,
*Prices Subject to Change
Description
400A 600V RK5 TD ID
Class RK5 with indicator
Description
The TRS series combines an isolated, 8 A electromechanical,