TR100RID
*Multiple pieces shown for clarity.
TR100RID
Brand / Manufacturer: MERSEN (FERRAZ SHAWMUT)
Amperage Rating: 100
Voltage: 250
Department: 16
Series: TR-R
Catalog Number: TR100RID
Catalog / Class: RK5
Speed: TIME DELAY
SKU: TR100RID
Category: North American Electrical Fuses
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
100A 250V RK5 TD ID
Related products
  • OT-40
    OT-40
    40A 250V H ONE TIME
    Add to cart
  • A6K15R
    A6K15R
    15A 600V RK1 FAST Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »
    8P FUSE BLOCK
    Quote
    Add to cart
  • OT-60
    OT-60
    60A 250V H ONE TIME