TL100J-200
*Multiple pieces shown for clarity.
TL100J-200
Brand / Manufacturer: MERSEN (FERRAZ SHAWMUT)
Amperage Rating: 100
Voltage: 600
UPC: 0782001930820
Department: 16
Series: TL100J
Catalog Number: TL100J-200
Catalog / Class: TEST LIMITER
SKU: TL100J-200
Categories: Fuses, North American Electrical Fuses, TEST LIMITER
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
200A 600V TEST LIMITER
93082 – Limiter, Test
Related products
    3833-8
    8P FUSE BLOCK
    Quote
    Add to cart
  • Mersen CNL-80
    CNL250
    250A 130VAC 80VDC FORKLIFT   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems. Rugged… Read more »
  • OT-60
    OT-60
    60A 250V H ONE TIME
    Add to cart
  • Mersen A6K200R
    A6K200R
    200A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »