PS4100R9W
*Multiple pieces shown for clarity.
PS4100R9W
Brand / Manufacturer: PASS & SEYMOUR
Amperage Rating: 100
Voltage: 250
Department: 20
Series: PS4100
Catalog / Class: RECEPTACLE
SKU: PS4100R9W
Category: Receptacle
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
4W 100A 3PH 250V REC
Related products
  • NDS-11
    NDS-11
    DIN 11-PIN SOCKET   11 pin 35 mm DIN rail or surface mount socket. Rated at 10A @ 300VAC. Surface mounted with two #6 (M 3.5 x 0.6) screws or snaps onto a 35 mm DIN rail. A spring mechanism allows easy removal. Uses PSC11 hold-down clips   The NDS-8 is an 8-pin, 35 mm… Read more »
    20A 277V SGL OUTLET
    Add to cart
  • CRB5362
    CRB5362
    20A 125V RECP. DUPL.   Construction Spec Grade Receptacles, Back & Side Wire, 20A, 125V, Brown     Corrosion-resistant, plated steel strap locked in to face and back body to resist pulling away from face/body assembly. .032 inch thick, brass, triple-wipe power contacts for lasting retention. Easily accessed break-off, line-contact connecting tab for fast, easy… Read more »
  • L1730-R
    L1730-R
    30A 600V 4W RECEPT