LPJCAS50
Brand / Manufacturer: LITTELFUSE ELECTRONIC FUSES
Department: 28
SKU: LPJCAS50
Category: North American Electrical Fuses
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
LOW PROFILE JCAS 50A
Related products
  • Mersen CNL-80
    CNL225
    225A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »
  • Mersen CNL-80
    CNL125
    125A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »
  • Mersen LFR60200-1C
    LFR60200-1C
    200A 600V 1P R BLOCK 0ne Pole Fuse Block UL