LFPSJ30-3ID
*Multiple pieces shown for clarity.
LFPSJ30-3ID
Brand / Manufacturer: LITTELFUSE FUSE BLOCKS
Amperage Rating: 30
Voltage: 600
Department: 26
Series: LFPSJ
Catalog / Class: FUSE BLOCK
SKU: LFPSJ30-3ID
Category: Fuse Block
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
30A 600V 3P J BLK ID
Related products
  • F097203
    F097203
    63A 1500V PSI 20 X 127 PRE FUSE BLOCK   Mersen PS modular 1500V fuseholders offer the highest levels of safety and features for 20x127mm fuses. The PS range is available in 1, 2, 3 or 4-pole units, with or without blown-fuse indicating microswitches in each pole (striker fuse required)
    Add to cart
  • NHBOO-3
    NHBOO-3
    3P FUSE BASE NHOO
    Add to cart
  • Sale! Placeholder
    250V 5X20MM HOLDER