L60030M-2CDINR
*Multiple pieces shown for clarity.
L60030M-2CDINR
Brand / Manufacturer: LITTELFUSE FUSE BLOCKS
Amperage Rating: 30
Voltage: 60
Department: 26
Series: L60030M
Catalog Number: L60030M-2CDINR
Catalog / Class: Fuse Block
SKU: L60030M-2CDINR
Categories: CC, CC Fuses, Fuse Blocks, Fuses, North American Electrical Fuses
Description
30A 600V 2P DIN RAIL
Related products
  • OT-40
    OT-40
    40A 250V H ONE TIME
    Add to cart
  • Mersen CNL-80
    CNL125
    125A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »
  • OT-60
    OT-60
    60A 250V H ONE TIME
    Add to cart
  • Mersen CNL-80
    CNL275
    275A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   Description CNL fast acting and CNN very fast acting fuses are recommended for use on battery operated lift trucks and other low voltage battery operated equipment. Features/Benefits Window shows fuse status Up to 2,500 A interrupting rating Compact size saves space RoHS compliant and lead (Pb) free Applications Lift… Read more »