JP60030-3CR
*Multiple pieces shown for clarity.
JP60030-3CR
Brand / Manufacturer: BUSSMANN FUSES
Amperage Rating: 30
Voltage: 600
Department: 4
Series: JP60
Catalog / Class: Fuse Block
SKU: JP60030-3CR
Categories: Fuse Blocks, Fuses, North American Electrical Fuses
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
30A 600V J 3 PYRAMID
Related products
  • Mersen A6K175R
    A6K175R
    175A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »
    8P FUSE BLOCK
    Quote
    Add to cart
  • Mersen LFR60200-1C
    LFR60200-1C
    200A 600V 1P R BLOCK 0ne Pole Fuse Block UL
    Add to cart
  • OT-30
    OT-30
    30A 250V H ONE TIME