CSB15AC1-I
Brand / Manufacturer: PASS & SEYMOUR
Amperage Rating: 15
Voltage: 277
Department: 20
Series: 20
Catalog / Class: SWITCH
SKU: CSB15AC1-I
Category: Switch
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
15A 125/277V I SWTCH
Related products
  • M30J12
    M30J12
    30A 600V FUSE SWITCH   UL 98 Fusible Switch 600VAC Class J 30A 3-Pole Configuration: 1-2 Mersen’s fusible disconnect switches are listed to UL 98 and bear the CE mark conforming to IEC 60947-3. They are “service entrance” devices capable of fully rated load-break and load-make. While longterm safety, reliability, and functionality are always paramount… Read more »
  • Placeholder
    CS20AC1
    20A 120/277V SWITCH