A70QS32-14FI
*Multiple pieces shown for clarity.
A70QS32-14FI
Brand / Manufacturer: MERSEN (FERRAZ SHAWMUT)
Amperage Rating: 32
Series: A70QS
Catalog Number: A70QS32-14FI
Catalog / Class: Semiconductor
Speed: Very Fast Acting
SKU: A70QS32-14FI
Description
32A 700V 14X51 GR ID
Related products
  • Mersen LFR60200-1C
    LFR60200-1C
    200A 600V 1P R BLOCK 0ne Pole Fuse Block UL
    Add to cart
  • 313-1/16P
    313-1/16P
    .062MA 250V TIME DELAY 6X32MM   Time-delayed performance provides superior protection for circuits carrying inductive loads, such as those for motors, transformers, and solenoids
    Add to cart
  • OT-60
    OT-60
    60A 250V H ONE TIME
  • Mersen CNL-80
    CNL35
    35A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »