A70QS12-14F
*Multiple pieces shown for clarity.
A70QS12-14F
Brand / Manufacturer: MERSEN (FERRAZ SHAWMUT)
Amperage Rating: 12
Voltage: 700
Department: 16
Series: A70QS
Catalog Number: A70QS12-14F
Catalog / Class: Semiconductor
Speed: Very Fast Acting
SKU: A70QS12-14F
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
12A 700V 14X51 GR
Related products
  • OT-30
    OT-30
    30A 250V H ONE TIME
    Add to cart
  • Mersen LFR60200-1C
    LFR60200-1C
    200A 600V 1P R BLOCK 0ne Pole Fuse Block UL
    Add to cart
  • Mersen CNL-80
    CNL125
    125A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE   CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same.   Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »
  • OT-60
    OT-60
    60A 250V H ONE TIME