Catalog Number: A30QS600-4IL
Catalog / Class: Semiconductor
Speed: Very Fast Acting
SKU: A30QS600-4IL
*Prices Subject to Change
600A 300V SEMICONDUCTOR
100A 130VAC 80VDC FORKLIFT CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same. Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems. Rugged… Read more »
35A 130VAC 80VDC FORKLIFT FUSE CNL is ANL in Bussmann. CNL’s are form, fit and functionally the same. Mersen forklift truck and battery isolator fuses are specially designed for the heavy-duty loads associated with DC battery powered equipment such as forklift trucks, hand trucks, motorized work platforms, and other DC battery operated systems…. Read more »
30A 250V H ONE TIME
150A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »