Catalog Number: A30QS200-4IL
Catalog / Class: Semiconductor
Speed: Very Fast Acting
SKU: A30QS200-4IL
*Prices Subject to Change
200A 300V SEMI IND.
150A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »
250A 250V H ONE TIME
7-1/2A 32V FAST SFE What is an SFE fuse? An SFE fuse is a fast acting, low voltage, glass body cartridge fuse. SFE fuses have voltage ratings of 32 volts AC and DC. SFE fuses are inexpensive fuses used in electronic and automotive applications and are typically installed using an inline fuse holder. The length… Read more »
175A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »