Catalog Number: 80NHOOGR-6
Catalog / Class: Semiconductor
Speed: Very Fast Acting
SKU: 80NHOOGR-6
Categories: European Electrical Fuses, Fuses, GR, NHOO, Semiconductor, Very Fast Acting
*Prices Subject to Change
80A 690V GR SEMI FUSE
NH00 Semiconductor Very Fast Acting
20A 660V SEMI FUSE Semiconductor Very Fast Acting
35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »
40A 690V BS88 T FUSE
2A 600V GG HRC-II