63NHOOGL
*Multiple pieces shown for clarity.
63NHOOGL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 63
Voltage: 500
Department: 30
Series: NHOO
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 63NHOOGL
Categories: European Electrical Fuses, GG, GL, NHOO, NHOOO
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
63A 500V GL NHOO
Related products
  • 160LET
    160LET
    160A 240V SEMI FUSE Semiconductor Fuse Very Fast Acting BS-88
    Quote
    Add to cart
  • NSD-32
    NSD-16
    16A 550V FAST GG
    Quote
    Add to cart
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized
  • SS-16
    SS-16
    16A 240V GG FAST ACTING FUSE   RATED BS88:1988 SAFECLIP HRC Fuse