32C14X51SC
*Multiple pieces shown for clarity.
32C14X51SC
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 32
Voltage: 690
Department: 30
Series: 14X51
Catalog / Class: GR
Speed: Semiconductor
SKU: 32C14X51SC
Categories: 14X51, European Electrical Fuses, Fuses, Semiconductor, Very Fast Acting
Description
32A 690V 14X51 GR
Related products
  • 35ET
    35ET
    35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »
    Quote Add to cart
  • Placeholder
    12LET
    12A 240V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • 20ET
    20ET
    20A 660V SEMI FUSE Semiconductor Very Fast Acting
    Quote
    Add to cart
  • 80ET
    80ET
    80A 690V SEMI FUSE