32C14X51GL
*Multiple pieces shown for clarity.
32C14X51GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 32
Voltage: 500
Department: 30
Series: 14X51
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 32C14X51GL
Categories: 14X51, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL
Description
32A 500V 14X51 GL
Related products
  • 80ET
    80ET
    80A 690V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • Eaton 2H07C
    2H07C
    2A 600V GG HRC-II
    Quote
    Add to cart
  • 15H07C
    15H07C
    15A 600V HRCII Class GG HRCII BS88 Rated
  • 35ET
    35ET
    35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »