2C10X38GL
*Multiple pieces shown for clarity.
2C10X38GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 2
Voltage: 500
Department: 30
Series: 10X38
Catalog / Class: GL
Speed: FAST-ACTING
SKU: 2C10X38GL
Categories: 10X38, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
2A 500V GL 10X38
Related products
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized
    Quote
    Add to cart
    35A 660V SEMI FUSE
    Add to cart
  • 160LET
    160LET
    160A 240V SEMI FUSE Semiconductor Fuse Very Fast Acting BS-88
    Quote
  • NSD-32
    NSD-16
    16A 550V FAST GG