25NHOOGL
*Multiple pieces shown for clarity.
25NHOOGL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 25
Voltage: 500
Department: 30
Series: NHOO
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 25NHOOGL
Categories: European Electrical Fuses, Fast Acting, GG, GL, NHOO, NHOOO
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
25A 500V GL NHOO
Related products
  • 40ET
    40ET
    40A 690V BS88 T FUSE
    Quote
    Add to cart
  • 20ET
    20ET
    20A 660V SEMI FUSE Semiconductor Very Fast Acting
    Quote
    Add to cart
  • 63FE
    63FE
    63A 690V SEMI FUSE Fuse-link, high speed, 63A, AC 690 V, DC 500 V, BS88, 19 x 77 mm, aR, BS, offset bolted tags, protection of DC common bus, DC drives, power converters/rectifiers and reduced voltage starters, BS88-4, IEC 60269-4, Breaking Capacity 200 kA,
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized