25C8X32GL
*Multiple pieces shown for clarity.
25C8X32GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 25
Voltage: 400
Department: 30
Series: 8X32
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 25C8X32GL
Categories: 8X32, European Electrical Fuses, Fast Acting, GG, GL
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
25A 400V 8X32 GL
Related products
  • 80LET
    80LET
    80A 240V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • 80ET
    80ET
    80A 690V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
  • GSIPBL
    GSIPBL
    TRIP INDICATOR
  • 35ET
    35ET
    35A 690V SEMI FUSE ET Series Information 35 Amp 690VAC, 450VDC For Semiconductor Protection Center Bolted IEC, BS88 Approvals ET Series HRC fuses with bolted connections are for use in industrial and commercial installations and may be fitted in fuse units or fuse gear, 2 hole fitting. The fuse links comply with revised Standard BS88… Read more »