20NZ02GL
*Multiple pieces shown for clarity.
20NZ02GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 20
Voltage: 400
Department: 30
Series: DO2
Catalog Number: 20NZ02GL
Catalog / Class: Neozed
Speed: TIME DELAY
SKU: 20NZ02GL
Categories: D02, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL, Neozed
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
20A 400V GL D02
Related products
  • Siba 172530..5
    100MA 500V 5X30 MEDIUM .100 Amps 500 Volts Medium acting RoHS compliant 5mm x 30mm The SIBA 172530.100MA fuse is part of their 172530 series. This fuse is a medium acting, glass cartridge fuse with nickel plated brass end caps. This cylindrical fuse is suitable for various applications, from automotive to electrical appliances.   SIBA… Read more »
  • 20ET
    20ET
    20A 660V SEMI FUSE Semiconductor Very Fast Acting
    Quote
    Add to cart
  • D33B
    D33B
    E33/D111 1P BASE
    Add to cart
    315A 700VDC SM000 aR