20C8X32GL
*Multiple pieces shown for clarity.
20C8X32GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 20
Voltage: 400
Department: 30
Series: 8X32
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 20C8X32GL
Categories: 8X32, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
20A 400V GL 8X32
Related products
  • Siba 172530..5
    100MA 500V 5X30 MEDIUM .100 Amps 500 Volts Medium acting RoHS compliant 5mm x 30mm The SIBA 172530.100MA fuse is part of their 172530 series. This fuse is a medium acting, glass cartridge fuse with nickel plated brass end caps. This cylindrical fuse is suitable for various applications, from automotive to electrical appliances.   SIBA… Read more »
  • NSD-32
    NSD-2
    2A 550V FAST GG
    Quote
    Add to cart
  • 160LET
    160LET
    160A 240V SEMI FUSE Semiconductor Fuse Very Fast Acting BS-88
    Quote
    Add to cart
  • 63FE
    63FE
    63A 690V SEMI FUSE Fuse-link, high speed, 63A, AC 690 V, DC 500 V, BS88, 19 x 77 mm, aR, BS, offset bolted tags, protection of DC common bus, DC drives, power converters/rectifiers and reduced voltage starters, BS88-4, IEC 60269-4, Breaking Capacity 200 kA,