Catalog Number: 202-200-SP
Catalog / Class: Voltage Monitor
SKU: 202-200-SP
Categories: Fuses, Monitor, North American Electrical Fuses, VOLTAGE MONITOR, Voltage Phase Monitor
*Prices Subject to Change
1-PHASE VOLT MONITOR
10A 240VAC Motor Saver
.062MA 250V TIME DELAY 6X32MM Time-delayed performance provides superior protection for circuits carrying inductive loads, such as those for motors, transformers, and solenoids
200A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »
75A 250V H ONE TIME
150A 600V FAST RK1 Current-limiting Amp-Trap A6K-R fuses provide excellent protection where high available short-circuit currents exist. These fast-acting fuses are particularly good for branch/feeder circuits and back-up protection. Rejection style design prevents replacement by other fuse classes Fiberglass body provides dimensional stability in harsh industrial environments Easy-to-read imprint label for quick recognition and replacement… Read more »