200NH2GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 200
Voltage: 500
Department: 30
Series: NH2
Catalog / Class: GG/GL
Speed: FAST ACTING
SKU: 200NH2GL
Categories: European Electrical Fuses, Fast Acting, GG, GL, NH2
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
200A 500V NH2C GL
Related products
  • 80LET
    80LET
    80A 240V SEMI FUSE
    Quote
    Add to cart
    315A 700VDC SM000 aR
    Add to cart
  • Siba 172530..5
    100MA 500V 5X30 MEDIUM .100 Amps 500 Volts Medium acting RoHS compliant 5mm x 30mm The SIBA 172530.100MA fuse is part of their 172530 series. This fuse is a medium acting, glass cartridge fuse with nickel plated brass end caps. This cylindrical fuse is suitable for various applications, from automotive to electrical appliances.   SIBA… Read more »
  • Bussmann TDC600-10
    TDC600-10
    10A 600V FAST ACTING   Product features • 1/4” x 1” fast-acting, high breaking capacity fuse. • Ceramic tube – end caps: silver-plated copper. • High breaking capacity • 600 Vac • Standards BS1362 • UL recognized