16C8X32GL
*Multiple pieces shown for clarity.
16C8X32GL
Brand / Manufacturer: ALTECH
Amperage Rating: 16
Voltage: 400
Department: 30
Series: 8X32
Catalog / Class: GL/GG
Speed: FAST-ACTING
SKU: 16C8X32GL
Categories: 8X32, European Electrical Fuses, Fast Acting, Fuses, GG, GL
*Prices Subject to Change
  • Description
Description
16A 400V GL 8X32
Related products
  • GSIPBS
    GSIPBS
    TRIP INDICATOR
    Quote
    Add to cart
  • Bussmann 170N3437
    170N3437
    65A 660V SEMI FUSE   Fuse-link, high speed, 65 A, AC 660 V, size 0000, 19 x 17 x 80 mm, gR, IEC
    Quote
    Add to cart
  • Placeholder
    12LET
    12A 240V SEMI FUSE
  • 63FE
    63FE
    63A 690V SEMI FUSE Fuse-link, high speed, 63A, AC 690 V, DC 500 V, BS88, 19 x 77 mm, aR, BS, offset bolted tags, protection of DC common bus, DC drives, power converters/rectifiers and reduced voltage starters, BS88-4, IEC 60269-4, Breaking Capacity 200 kA,